שלום להורי מבקשי אזרחות הקטינים,
מצורפת רשימה של רעיונות שיכולים לתרום ביצירה של זיקה עכשווית לפורטוגל עבור הילדים. 

נבקש להדגיש מספר דברים:

 1. ככל שאנחנו יודעים, הזיקה החזקה ביותר היא בני משפחה פורטוגלים, כאלה שסיימו תהליך או נמצאים בתהליך. על מנת להוכיח כזו זיקה, נבקש מכם לשלוח תעודת לידה פורטוגלית של כל בן משפחה שסיים, או מספר הליך וקוד מעקב לאתר הממשלה. יחד עם זאת נצטרך הסבר על הקשר המשפחתי וצירוף מסמכים תומכים המוכיחים את הקשר המשפחתי. במידה ואתם שולחים מסמכים של בן משפחה אחד או יותר- אנא נסו לשרטט עץ משפחה בסיסי על מנת לעזור לנו להבין את הקשר המשפחתי בקלות.
 2. במידה ויש לקטין אח או אחות שכבר נולדו אך טרם נרשמו כאזרחי פורטוגל או כאלה שעדיין לא נולדו אבל בדרך (בשעה טובה :)), אנא עדכנו אותנו.
 3. במידה ותהליך ההתאזרחות שלכם לא התבצע דרכנו, אנא צרפו לנו את אישור הקהילה שקיבל ההורה ועדיף גם את עץ המשפחה החתום.
 4. אנחנו ממליצים לפנות לשגרירות פורטוגל בישראל בנימוס במייל, ולבקש מהם ליידע אתכם ואת בני משפחתכם (לציין שמות במייל) על מנת שתוכלו לקחת חלק בכל פעילות חברתית, תרבותית או רשמית כחלק מהרצון שלכם להיות חלק מהקהילה הפורטוגלית בישראל. את המייל ואת התשובה (אם תתקבל) אנא העבירו אלינו.
 5.  חשוב לציין כי למעט נושא בני המשפחה, אין לנו אינדיקציה שזיקה אחת טובה מאחרת.

 

וכעת הרשימה…

Possible Connections to Portugal

 

 1. INATEL – אין-אה-טל
  https://www.inatel.pt/Fundacao/Associado/Associado-Individual
  בשל ההיסטוריה והאופי המוסדי שלה, קרן INATEL היא ארגון ייחודי בחברה הפורטוגזית, המוכיח את עצמו באמצעות שליחות, חזון וערכים ארגוניים ייחודיים. המשימה של קרן INATEL מורכבת מקידום פעילויות פנאי לצעירים, עובדים וקשישים, התורמות לרווחה והתפתחות אישית אינטגרלית של כל אחד ואחת, כמו גם לשילוב חברתי של כל האזרחים. INATEL מתמקדת בטריטוריה הלאומית של פעילויות ופנאי לצעירים, עובדים, קשישים, משפחות וקהילות באמצעות הצעות בר קיימא בתחומי התיירות החברתית, תמיכה בתרבות פופולרית ועיסוק בספורט חובבני. INATEL מתמקדת בחיזוק יחסי האמון שפיתחה במהלך שנות פעילותה עם החברה הפורטוגלית, המתבטאת בבסיס האסוציאטיבי הרחב והמגוון הקשור לקרן. יחד עם זאת, היא מקיימת בפעולתה כבוד עמוק למסורת התרבותית הפופולרית הפורטוגלית, אותה היא מבקשת לשמר במלוא האותנטיות שלה.ניתן להירשם ולהנות מהנחות שונות, שימוש במתקנים השונים הכוללים מחדרי כושר ובריכות ועד מלונות ותיירות אקסטרים.
  עלות רישום: בין 5-10 יורו (תלוי גיל)
  עלות שנתית: 10-20 יורו
 2. Grupo Lobo – גרופו לוב
  https://www.grupolobo.pt/como-ajudar/socios
  המשימה של Grupo Lobo היא שימור הזאב האיברי (זאב חי בחצי האי האיברי ונמצא בסכנת הכחדה) והמערכת האקולוגית שלו בפורטוגל ולעורר מודעות ועניין בזאב באמצעות הסברה והשפעה על דעת הקהל. כמו כן מטרתה של עמותה זו לעשות מאמצים לביסוס התנאים החוקיים, האקולוגיים והחברתיים-כלכליים החיוניים לשימור יעיל של וכלוסיית הזאבים הלאומית.
  ניתן לתרום, לאמץ זאב (!) או להפוך לחבר עמותה ב10 יורו לשנה. מאוד מתאים לחובבי חיות, ומדובר בתרומה של ממש לשימור הטבע בפורטוגל.עלות שנתית כחבר עמותה- 10 יורו

  *במידה ואתם בוחרים לאמץ זאב, רותם תשמח לקבל שם ותמונה. של הזאב כמובן.

 3. Torna-te sócio
  https://borambientar.pt/torna-te-socio
  פרויקט זה נוצר בהשראת הביטוי הפופולרי "לא כל מה שנכנס לרשת הוא דג", ומחליף את המילה "דג" ב"מגניב". בשל הדמיון הפונטי לביטוי האנגלי "פיש", המאפשר קבלת משמעות כפולה של לא כל מה שקיים באוקיינוסים הוא דג" ו"לא כל מה שקיים באוקיינוסים הוא חיובי.
  פרויקט זה נועד לעודד שינוי התנהגותי, על מנת לקדם את התחומים הבאים:
  * פחות שימוש בפלסטיק חד פעמי.
  * שיעור גבוה יותר של מיחזור בסביבת בית ספר.
  * העלאת המודעות לבעיית הפסולת הימית.לשם כך היא מציעה לפתח מערך פעילויות שנקודת המוצא שלהן היא מעורבות של מוסדות חינוך ציבוריים שונים בפריסה ארצית, תוך התמקדות בבתי ספר במחזור ג' של חינוך יסודי וחינוך על-יסודי.
  הפרויקט "לא כל מה שמגיע ברשת הוא… מגניב" זוכה לתמיכת משרד החינוך/הדירקטוריון הכללי לחינוך והסוכנות הפורטוגלית לאיכות הסביבה.

  הטבות לחברי עמותה: ״חברינו משתתפים באופן פעיל בחיי עמותת 'בורה אמביינטר', בעלי זכות הצבעה באסיפות הכלליות. כמו כן ייהנו מתנאים נוחים בהשתתפות בפעילות העמותה. על מנת שנוכל לצמוח ולהשיג מעמד של ארגון לא ממשלתי סביבתי, חשוב מאוד שנגדיל את מספר החברים שלנו! אנחנו סומכים עליך!״

  החברות באירגון חינמית עד לינואר 2024.

 4. Associação dos Animais de Lisboa (AAL)
  https://www.associacaodosanimaisdelisboa.com/ajuda
  סוג של תנו לחיות לחיות ליסבון עם נטייה חתולית על פניו. ניתן לתרום להם על בסיס חד פעמי או קבוע, להפוך להיות חבר עמותה, להתנדב בעזרה בארגון (גם אונליין) וכמובן לאמץ זמנית, וירטואלית וכו.
  גם במקרה הזה רותם תשמח לתמונה של המאומץ.עלות חברות שנתית- 25 יורו לחודש
  עלות אימוץ וירטואלי- מ10 יורו לחודש
 5. UPPA
  https://uppa.pt/socios
  סיפור דומה לארגון הקודם, רק יותר דוג פרנדלי. יש להם מספר מסלולים מיורו אחד לחודש כתמיכה בחיות ועד למאות יורו בשנה. אם אימצתם וירטואלית ויש תמונה אתם יודעים מה לעשות.
 6. Português mais perto
  https://www.portuguesmaisperto.pt
  קורס פורטוגזית המיועד מגיל פועטות ועד לבגירים במחיר נוחים. הקורס קיבל ״חסות״ ממכון קמואש שמוכר בתור הסמכות העליונה ללימודי פורטוגזית ברחבי העולם. המחירים נעים בין 40 ל90 יורו לקורס, תלוי אם קורס עצמאי או עם מדריך. האתר גם מציע קורסים אונליין לפעוטות. 
 7. Associação para a Promoção Cultural da Criança
  https://apcc.org.pt/apcc/associados-0-12
  ״הארגון לקידום התרבות בגיל הילדות״. האני מאמין של הארגון: אנו פועלים לשיפור התפתחותם של ילדים וצעירים, כך שיהפכו לאזרחים עצמאיים ואחראים, שהינם מרכיבים חיוניים בחברה דמוקרטית וצודקת. הפעילות שמה לה למטרה לשחרר יצירתיות, להזין את הרצון ללמוד ולפתח את הסקרנות של הצעירים. שנות הלמידה, שכוסו במהלך הילדות והנעורים, חיוניות להיווצרותם של בני האדם כאינדיבידואלים: לכן אנו מעודדים חילופי ידע בין אנשים ותרבויות שונות, במערך של פעילויות קולקטיביות המרחיבות את אופק ההבנה. אנו מאמינים שהחוויות הללו ישמשו בהמשך את כולם, הן בחייו האישיים והן בשירות הקהילה.
  אנו יודעים שהערכים עליהם אנו מגינים אינם מועברים רק במילים, אלא בעיקר על ידי הפעילות שלנו, על ידי הגישות הננקטות על בסיס יומיומי, על ידי המחוות הפשוטות ביותר של האנימטורים שלנו.
  אנו רוצים שהפרקטיקות שלנו ישאו איתם את הערכים של סולידריות, שיתוף פעולה, צדק חברתי, שלום וחדשנות.
  המחויבות שלנו היא להבטיח סביבה נוחה להולדת האמפתיה הזו, ובאמצעות השתתפות מעורבת של ילדים וצעירים, לבנות פעילויות שבהן כיף וידע משלימים זה את זה בצורה קוהרנטית ומאוזנת.עלות חברות בארגון: 5 יורו. מקבלים 3 ספרים לפי גיל הילד (קיים תשלום נוסף עבור השילוח לישראל)
 8. ״להאמין״- העמותה לתמיכה בילדים חולי סרטן.
  https://www.acreditar.org.pt/pt/member/30
  חברי הארגון מקבלים מדי רבעון ניוזלטרים דיגיטליים עם הערות על פעילות העמותה, דו"ח הפעילות השנתי, הקריאה לאסיפה הכללית וגם הזמנות לאירועים.התשלום השנתי לחבר רגיל הוא 25 אירו. להורים ולילדים יש אפשרות לתשלום שנתי מינימלי של 5 אירו בלבד.
 9. Associação Sealand Santa Cruz
  https://sealandsantacruz.com/torna-te-socio
  עמותה של עיירת החוף סנטה קרוז.
  פעילויות ספורט: גלישה, בודיבורד, סקימבורד, גלישת גוף, ריצה, טיולים, סקייטבורד, לונגבורד
  איכות הסביבה: איסוף אשפה מאורגן, פעולות מודעות
  אמנות ותרבות: תערוכות, קונצרטים, תחרויות, ירידיםחברות מעניקה עדכונים, הנחות ועוד. העלות היא 10 יורו לשנה.
 10. מרכז התרבות של בלם
  https://cartao.ccb.pt/cartao-jovem
  מוסד שמארח תערוכות, הופעות מחול מוזיקה ועוד. חברות עולה 30 יורו לשנה ומקנה שלל הטבות. מן הסתם מתאים יותר למתבגרים.

 

על מנת לייצר זיקה- אנא הרשמי לפחות ל2 גופים מאלה שהוזכרו (או אחרים) ושלחו לנו את ההוכחה- כרטיס חבר/אי מייל/קבלה עבור תרומה וכו ל zika@avishay.org וציינו עבור איזה מבקש נשלחה הזיקה המצורפת.